Éterický olej GERÁNIUM

Znáte Geránium neboli Pelargonii? Maminka pěstuje v truhlíku velké množství pestrobarevných odrůd a každoročně s nimi zdobí dvorek domu. Já netušila, že vůbec nějak voní, dokud se mi do ruky nedostal její éterický olej. A pak jsem se zamilovala. Má uklidňující, hřejivou, sladkou a silnou květinovou vůní. Otevírá srdeční čakru a je velmi významným ženským olejem. Je totiž mimořádně účinný na premenstruační syndrom a v menopauze. Uklidňuje a osvěžuje psychiku, je vhodný i po poporodním psychickém a fyzickém vyčerpání a únavě, pomáhá při úzkosti a depresích.
Povzbuzuje nadledvinky a dobře také působí při zadržování tekutin, močových infekcích a tím pádem i při problémech s otoky nohou. A protože působí tento olej hlavně v ženské rovině, zmíním i vhodnost použití při akné, na zanícenou, zralou a mastnou pleť.
Já osobně používám Geránium velmi často do směsí. A to hlavně s Levandulí nebo Santalem. Takže pokud jste u mě byli na masáži a cítili jste hřejivou květinovou vůni – měli jste tu čest s Gerániem….

Fotka uživatele Masáže Matanai - cestou k sobě.