Éterický olej POMERANČ

Právě se mi na plotně vaří druhá várka pomerančové marmelády a ti z vás co jí ochutnaly, vědí jak úžasná kombinace chutí může nastat ve spojení se zázvorem, hřebíčkem, skořicí a teplým toustem.
Tak jak to s tím pomerančem vlastně je?
Pokud vám do směsi na masáž přidám pomerančový éterický olej, určitě ho poznáte. Je to osvěžující, jemná, sladká, živá ovocná vůně s hřejivým charakterem. Pomerančová vůně odhání zármutek, povzbuzuje fyzickou aktivitu, přináší oživení a dobrou náladu. Uklidňuje, je užitečný při napětí a úzkosti. Používá se i na potíže s krevním oběhem a při poruchách trávení a žaludečních křečích.
Může ale způsobit fotosenzitivu, proto pozor před opalováním na sluníčku i v soláriu:)
Díky obsaženým terpenům, pan Hadek vyvinul absolutně dokonalý pomerančový čistič. Který odmašťuje, čistí a nádherně voní. Bez toho si to snad ani neumím už představit...
Mě osobně éterický pomernčový olej vydrží krátce, protože ho přidávám skoro do každé směsi. Hlavně teď, když se cítíme unavení a skleslí a čekáme na konec zimy, která né a né přijít. Pomerančové aroma ve mě evokuje, teplé slunce a rozpálené aleje pomerančovníků...nezapomínejme, že pomeranče je dobré konzumovat v zimě s mírou, protože tělo osvěžují, naopak v létě si je dopřávejme co hrdlo ráčí..Ale kde je brát, že?:)

Fotka uživatele Masáže Matanai - cestou k sobě.