Kokosový olej

Znáte kokosový olej? Panenský kokosový olej je úžasný přírodní zázrak patřící mezi superpotraviny. Má tuhé skupenství a při vyšších teplotách taje. Takže pokud si ho vezmete do rukou k nanesení na pokožku, už se mažete tekutým olejem:)

A k čemu jej lze použít? K masáži a ošetřní celého těla. K regeneraci vlasů pomocí zábalu - jednuduše vetřete do vlasů a necháte nejlépe přes noc pěkně zabalené ve fólii a ručníku. Uvádí se, že jej lze použít jako ochranu před sluníčkem, já osobně jsem ho vyzkoušela a spíše ho doporučuji na opálenou pokožku, opálení pak krásně zezlátne, ale určitě ho nezkoušejte na bílé tělo jako ochranný krém, to se popálení nevyhnete... Naopak jako ošetření popálenin od sluníčka je výborný.

Můžete ho přidat do jídla, dokonce napomáhá hubnutí. Kyseliny, které obsahuje jsou schopny působit proti virům, bakterím a plísním. Tudíž ho lze použít jako nosný olej ke směsím a podpořit tak léčebné účinky.

Kokosový olej koupíte výhodně v DM drogerii a samozřejmě většina výrobců éterických a rostlinných olejů jej  také nabízí...

Prostě úžasně přirozeně voňavý kokosový olej, který můžete použít už na novorozená miminka a namazat si je od hlavy k patě a potom je s láskou očmuchávat:)

A kdo by si chtěl dopřát voňavou kokosovou masáž, tak Vás ráda uvítám...