Masáž miminek - jak a proč

Rozhodla jsem se, že vám také napíšu něco málo o masážích pro miminka a pár tipů pro novopečené maminky, které třeba ocení pár rad jak na plačící miminko.
Když se miminko narodí, je hozeno do cizího prostředí, kde se nemusí cítit vždy úplně v bezpečí. Miminka jsou různá. Jsou to hodňoučké malé panenky, o kterých ani nevíte. Ale můžou to být i ukřičení vzteklouni, na které nic nezabírá. Pokud zjistíte, že příčinou pláče bývá bolestivé bříško, mám pro vás několik tipů jak bolesti eliminovat, nebo jim předcházet. Jednou z možností je masáž bříška. Pokud se rozhodnete k masírování miminka. Je dobré, aby byla místnost teplá a měli jste klid. Nepobíhali kolem jiné děti, nebyla puštěná televize...Miminko můžete mít na přebalovacím pultu, na zemi před sebou, nebo třeba na holých nohách tak, aby byl dotyk kůži na kůži. Do dlaní si kápnete malé množství teplého oleje. Zahřejete ho v dlaních a po té už nanášíte olej na masírovanou část miminka. Bříško vždy masírujte ve směru hodinových ručiček. Nemusíte se učit složité tahy, dělejte vše podle intuice. Kružte celou dlaní po bříšku několikrát dokola. Palcem dělejte kroužky kolem pupíku. Prstíky cupitejte od levého bočku k pravému těsně nad pupíkem. Nebojte se tlaku, pokud je miminko zaplynované, můžete pod prstíky cítit jemné bublinky. Pokud chcete ovlivnit správnou činnost střev, masírujte klidně několikrát denně a můžete použít i fenyklovoanýzový olej. Nakonec pokrčte miminku nožky a kolínka přitiskněte několikrát k bříšku. Tak se krásně uvolní plyny ze střev Pokud se miminku masírování líbí, můžete promasírovat i plosky nožiček. Těm věnujte zvláštní pozornost, protože na plosce nohy se nacházejí reflexní body k orgánům celého těla, a tak jemným masírováním plosky nožičky vaším palcem vlastně stimulujete hlavičku a dutiny (prstíky), střeva, ledviny, plíce, játra( střední část nožky), páteř od krčního obratle až ke kostrči(vnitřní strana plosky), oči, uši atd. Nemusíte se ničeho bát. Tlak by měl být střední, můžete kroužit palcem po plosce, nebo jemně stlačovat bod po bodu přes celou plosku nožky. Masírujte jen pokud vám to miminko dovolí, důležité je, abyste si masáž užili.
Miminka většinou masírování milují, proto se nebojte přeměnit hlazení ve vědomé tahy, které upevňují vazbu mezi vámi a děťátkem, podporují rozvoj psychomotoriky a jsou nezaměnitelnou součástí rodičovských radostí.
A jak je to s aromaterapií u dětí? Na malá miminka používejte čistý olej, nejlépe mandlový nebo kokosový. Starším dětem asi od půl roku můžete přidat kapku éterického oleje. Třeba mandarinku nebo levanduli. Vždy ale platí, že méně je někdy více. Tedy úplně stačí na lžíci nosného oleje jedna kapka oleje éterického. Pro děti starší 12 měsíců můžete přidat kapky 2. Ale vždy je nejlepší se řídit vaší intuicí a čichem. Tak jak vám i miminku to nejvíce vyhovuje.
Pokud jste se dali do boje s bolestmi bříška u miminek, dám vám ještě jednu radu. Kromě teplé žínky nebo zahřátého pohankové polštářku na bříšku pomáhá i nošení v šátku, uvázaného do kolíbky. Miminko je v něm schoulené, kolínka má přitisknutá k bříšku. Je konejšeno nejenom blízkostí maminky, ale taky jemným přirozeným pohupováním. Vázání do šátku sice vypadá na první pohled složitě, ale pokud se vázání naučíte, zjistíte, že to není žádná věda. Důležitá je správná poloha a nebát se mít šátek pevně utažený. Miminka to mají radši
Pokud vás baby masáže zajímají a chtěli byste se naučit přesné tahy, které jsou krásně propracované a dozvědět se něco víc o tom jaké oleje používat, neváhejte nás kontaktovat. Všechny tři masérky ve studiu Matanai baby masáže provádíme a maminky můžeme vše naučit, tak aby se cítili při masáži jistěji a bezpečně.
Pokud byste se chtěli naučit správně uvázat šátek. Kontaktujte mě, ráda vám vše ukážu a naučím a dám pár rad.
Všem přeji, ať si rodičovské radosti užívají, protože vše utíká rychle jako voda a než se nadějete, sháníte místo šátku na nošení boty do tanečních. Krásné jarní dny Markéta

Fotka uživatele Masáže Matanai - cestou k sobě.