Kdo je dula a jak vám u porodu pomůže

Slovo dula pochází z řečtiny a označuje "pečovatelku", zkušenou ženu, která pečuje o ženu v období těhotenství a je její psychická i fyzická podpora.

Kdo přesně je tedy dula a jak Vám já jako dula u porodu mohu pomoci? Dula je speciálně vyškolená žena, která se s Vámi seznámí již během těhotenství, a vy s ní můžete konzultovat všechny své obavy, starosti, problémy i radosti. To znamená, že dula vás u porodu zná, ví o vašich slabých a silných stránkách, a může s vámi již během těhotenství pracovat. Nejste pro ni cizí žena.
Já osobně ovládám masáže na uvolnění křížových bolestí i celkové bolesti u porodu. Znám polohy pro maminku, aby se ji ulevilo a miminko mohlo správně sestupovat. Znám byliny, které vám můžu doporučit jako pomoc při mnohých obtížích. Používám aromaterapii jako nedílnou součást péče o ženu a využívám její kouzelnou moc k podpoře kontrakcí, ke zvládnutí bolesti, proti únavě atd. Také často využívám techniky rebozo, okrajově používám i homeopatii, a velice ráda zařazuju do péče o ženu před, po a během porodu Bachovy esence. Využívám občas i moxování, akupresurní body tad... Mnoho dul používá i jiné možnosti tzv. alternativní medicíny.
Dula velice dobře ovládá práci s tělem, a tak vás může překvapit jak je kreativní a důmyslná. Dokáže Vám pomoci při porodu vymyslet nejen úlevnou polohu, ale dokáže díky vašemu tělu a vaší otevřené mysli mnohem víc.... Dýchá s vámi, odfukuje i zpívá...
Samozřejmostí je usnadnění komunikace mezi zdravotnickým personálem a vámi.
Nejsme agresivní bojovnice, vždy se snažíme, aby váš porod plynul dobře, a vy se cítila co nejlépe, ale respektujeme zdravotnický personál.
Po porodu je dula vaší rodinnou oporou. Pomůže Vám s kojením, zkontroluje jak se vaše tělo s porodem vypořádává a já ráda ukazuji i jednoduché cviky na posílení pánevního dna.
Každá dula je nápomocna s péčí o miminko, když si nebudete vědět rady. Osobně, pokud maminka chce, učím i jednoduchou masáž miminka a jednoduché šátkové úvazy, díky kterým můžete miminko nosit už od prvních dní.
Tím samozřejmě náš vztah s maminkou nekončí, maminka se na nás může kdykoliv obrátit, když si nebude vědět sama s čímkoliv rady a my ji, pokud to bude v našich silách, rády poradíme, nebo doporučíme někoho, kdo ji pomůže.

Respektujeme porodní asistentky a nezasahujeme do jejich kompetencí. Naopak se snažíme, aby jsme spolu s porodní asistentkou tvořily váš podporující tým...

Obě profese jsou velmi důležité a i když se zdánlivě prolínají, každá má svou nezastupitelnou roli.

VÍCE O PRÁCI DULI SE MŮŽETE DOZVĚDĚT V TOMTO VIDEU.....