Kurzy baby masáží

Když se mi narodilo třetí miminko, neskutečně jsem si užívala jeho přítomnost v každém okamžiku. Tím, že jsem ho nosila v šátku a masírovala ho každý večer před spaním jsme si mezi sebou vytvořili nepopsatelné pouto. Masáže dětí jsou pro mne tou nejpřirozenější formou jak jim projevit lásku, dát jim důvěru. Poskytnout jim svou náruč.
Někdy se stává, že po porodu neplyne vše tak jak si předem naplánujeme a my si ke svému děťátku teprve hledáme cestu. Jindy hledáme cestu ke svým dětem později, když jsou už veliké a my najednou nevíme co je trápí a na co myslí. Možná potřebujete pomoct s uspáváním miminka, nebo se začínajícím ekzémem. Možná byste byli rádi, kdyby se vaše děti dokázaly lépe soustředit. A nebo si jen chcete užít, že jste se svým dítětem tady a teď...Másáž je vhodná pro každého rodiče a pro každé dítě. Jediné co potřebujete je si najít chvilku na občasný rituál.
Na mém kurzu se naučíte vybrat vhodné oleje a budeme si povídat i o použití aromaterapie pro miminka i starší děti. Naučíte se vědomě hladit své děťátko, tedy masírovat ho. Nožičky, bříško, hrudník, ruce, obličejík záda i zadeček. Můžete přijít se svým miminkem, nebo s bříškem a třeba panenkou (nebo vám jí půjčíme):). Můžete přijít i se starším dítětem. Masírovat děti lze od narození až do dospělosti.
Proč jsou masáže miminek tolik užitečné:
Masáže miminek a dětí jsou nedílnou součástí zdravého vývoje miminka:  
- masáž miminek stimuluje krevní oběh, což zlepšuje činnost orgánů v těle a prokysličování tkání
- zlepšuje dýchání, posilují se hrudní svaly
- pomáhá při správném držení těla
- masáží stimulujeme pokožku těla a tím i nervová zakončení
- masážemi lze docílit i zklidnění hyperaktivních dětí a zlepšení některých disfunkcí
- pokud u masáže správně použijeme oleje, lze bojovat i s jednotlivými druhy ekzémů
- díky masáži uvolňujete a posilujete svalstvo miminka a tím napomáháte k dobré koordinaci pohybů. Tím je masáž velmi vhodná i pro malé nedonošené děti.
- napomáhá k lepšímu spánku a je prevencí proti nadýmání a bolesti bříška. Dokáže pomoci i v akutní fázi bolesti
- masáže dětí jsou bezpečné a bez problému lze masírovat zdravé i handicapované děti. To platí i pro starší děti.
Jak bude kurz probíhat:
Na kurzu masáží dětí se nejprve seznámíme s kosmetikou vhodnou pro děti. Zaměříme se na přírodní rostlinné oleje a výběr éterických olejů. Kurz je veden individuálně, proto bude přizpůsoben jednotlivým problémům účastníků. Nabízím možnost namíchat olejíček přesně pro Vaše děťátko, tak aby co nejlépe působil jak na fyzické tělo, tak i na psychické úrovni.
 
Dle mých zkušeností z kurzů jsem pro vás připravila jednoduchou sestavu, kterou se zvládnete naučit za pár minut. Naučíte se masírovat nožky a bříško miminka, záda a svaly kolem páteře. Když nám to miminka dovolí, namasírujeme i obličejík a procvičíme končetiny pomocí jednoduchých jógových cviků. Jednotlivé hmaty vám ukážu a budete si je moci procvičit na vašem děťátku nebo panence. Tím promasírujeme téměř celé tělo.  
 
Tempo kurzu zvolím tak, abyste neměli zmatky v jednotlivých hmatech, ale aby pro vás a vaše miminko byla masáž příjemná a přínosná. Během kurzu můžete miminka kojit i přebalovat, pokud by nemělo náladu na masírování, naučíte se masáž na panence.  Budeme se držet hmatů podle Jany Hašplové a vše budete mít k dispozici v připravených materiálech, abyste si doma mohli jednotlivé hmaty připomenout. Bude i prostor na otázky, společné sdílení témat a můžeme si nastínit i přínos nošení dětí v šátku.
Co sebou:
Přineste si prosím přebalovací podložku a dvě klasické čtvercové plenky, nebo šátek. Doporučujeme také pohodlné oblečení.  
 
 
Kurz trvá 1, 5 - 2 hodiny. Cena 200 Kč při skupinové výuce 2 a více maminek s dětmi.                                         
Cena 300 Kč při individuální výuce pro 1 maminku.
Kurz probíhá dle domluvy ve vašem centru, školce, škole nebo po domluvě u vás doma...
 
 

 

Přihlášení na Kurz baby masáží 1.lekce