KURZY

 

Lektorování kurzů je mou velkou radostí a proto vymýšlím neustále nová témata. Moje workshopy nejsou jen o naučení se, ale hlavně o odpočinku, naladění se na sebe, užívání si...

Na mých kurzech a seminářích  propojuji rodiny, tak aby svůj čas aktivně sdílely a nacházely cestu k sobě, aby se užívaly ve chvílích volna a zažívaly něco nového a inspirativního. Přála bych si, aby moji velcí i malí klienti byli spokojení a užívali si chvíle, které díky masážím a aromaterapii můžou trávit spolu.

 

Mé kurzy o vůních a esencích:

Zážitková aromaterapie

Přijďte si užít večer plný vůní a laskavého dotyku. Budeme si povídat o vůních známých i těch méně používaných. Naučím vás jak esence používat k masáži, do koupele, jak si vyrobit vlastní kosmetiku, ale i to jak vám aromaterapie může pomoci v akutní fázi nemoci.
Voňavý večer je o prožitku z vůní, které jsou v přírodě volně dostupné. Užijete si je nejen čichem, ale vykoupeme se i v blaženosti krátké aroma masáže, kterou si navzájem darujeme. Na konkrétní části masírovaného těla se domlouváme během kruhu.
Kurz je veden tak, abyste si odpočinuli a nabrali druhý dech do běžných dní. Prosím nechte své děti doma, ať si můžete workshop plně vychutnat.
S sebou doporučuji pohodlné oblečení
 

Vůně orientu a chvíle blaženosti

Budeme si povídat a očichávat netradiční orientální esenciální oleje, které vás nadchnou svou nezaměnitelnou vůní. V aromaterapii mají svou nezastupitelnou roli a působí jak na fyzickou tak i psychickou stránku člověka.

Tyto vůně si budete moci namíchat do speciální směsi, kterou potom použijeme na jedinečnou masáž nohou. Naučím vás základní tahy tradiční thajské masáže a ponoříme se tak za pomoci vůně, doteku a hudby orientu do věčné blaženosti.
Kurz je veden tak, abyste si odpočinuli a nabrali druhý dech do běžných dní. Prosím nechte své děti doma, ať si můžete workshop plně vychutnat.
S sebou doporučuji pohodlné oblečení.

Aromaterapeutická lékárnička pro děti i dospělé

Srdečně vás zvu na povídání o aromaterapii a jejím použití nejen v domácím prostředí, ale třeba i na cestách. Vybrala jsem pár éterických olejíčků, bez kterých se doma neobejdu, a jsou v naší rodině tou první pomocí na akutní onemocnění, zranění a potíže.
Naučíte se správně olejíčky použít, aplikovat a vytvářet směsi. Nejdůležitější částí tohoto semináře je totiž právě povídání o tom, jak se éterické oleje používají, protože není radno si s nimi zahrávat, ale když víte jak na ně, skvěle vám poslouží.

Po semináři budete schopni rozeznat, jaké olejíčky je vhodné použít na odřeniny, popáleniny, bolesti, namožená záda a bolavé nohy, na bolesti zubů a také jak vyzrát na rýmu, kašel i hmyz J.
Éterické oleje lze použit pro dospělé, děti, s opatrností a poučením i v těhotenství a pro miminka.

Domů si odnesete spoustu užitečných rad a receptů pro použití v domácím prostředí, a vše budete mít napsáno v podrobných skriptech. Dostatek času bude i na vaše dotazy.


JSEM VŮNÍ  - Výroba vlastního parfému  

Toužíte po dokonalé vůni, která vás bude charakterizovat a rezonovat s vaší osobností? Přijďte si vyrobit parfém přesně podle vašich představ. Budeme si intuitivně vybírat vůně nejen podle čichu, ale také podle toho co nám můžou do života přinést, v čem nám můžou pomoci. Parfém lze vyrobit i pro své milé blízké.

V bezpečném kruhu můžeme probrat témata, která se těžko otevírají, nebo projevit radost a vděčnost k životu. Budu vám nápomocna při výběru esencí a otevřu vám cestu k alchymii míchání vůní.
Kurz je veden tak, abyste si odpočinuli a nabrali druhý dech do běžných dní. Prosím nechte své děti doma, ať si můžete workshop plně vychutnat.

S sebou doporučuji pohodlné oblečení.

Zimní aromaterapie – relaxace, detox a zdraví

Zaměříme se na problémy našeho těla v tomto období.  Zaženeme pomocí aromaterapie nemoci dýchacích cest, řekneme si jak posílit obranyschopnost organismu, jak na detoxikaci a prohřejeme tělo.
Budeme si povídat i o naší psychice v zimě a jak je možné předcházet únavě, smutku a depresi.
Samozřejmostí je i povídání o tom jak se aroma oleje používají a jak je aplikovat v každodenním životě.
Namícháte si i svou první vlastní směs, kterou vás potom namasíruje váš partner / ka ve dvojici. Naučíte se tedy i jednoduchou, jemnou a harmonizující masáž obličeje a hlavy.
Kurz je veden tak, abyste si odpočinuli a nabrali druhý dech do běžných dní. Prosím nechte své děti doma, ať si můžete workshop plně vychutnat.

Tento kurz mohu doplnit o výrobu oleje na masáž, peeling a koule do koupele...

S sebou doporučuji pohodlné oblečení.

 

Bachovy esence
Nabízím vám nahlédnutí do Bachových květových esencí, které jsou velkým pomocníkem pro naše psychické zdraví. Napomáhají nám rozeznat naše vnitřní rozpoložení, pracují s psychosomatikou a na velmi jemné úrovni dokážou zharmonizovat naše emoce.

Pojďme si o nich popovídat, poznat je a naučit se si vybrat ty správné esence přímo sobě na míru. Samozřejmostí je i povídání o tom jak je správně používat a pro koho jsou „Bachovky“ vhodné.

 

 

Kurzy pro rodiče a děti:

Baby masáže

Na kurzu masáží dětí se nejprve seznámíme s kosmetikou vhodnou pro děti. Zaměříme se na přírodní rostlinné oleje a výběr éterických olejů. Kurz je veden individuálně, proto bude přizpůsoben jednotlivým problémům účastníků.
 
Dle mých zkušeností z kurzů jsem pro vás připravila jednoduchou sestavu, kterou se zvládnete naučit za pár minut. Naučíte se masírovat nožky a bříško miminka, záda a svaly kolem páteře. Když nám to miminka dovolí, namasírujeme i obličejík a procvičíme končetiny pomocí jednoduchých jógových cviků. Jednotlivé hmaty vám ukážu a budete si je moci procvičit na vašem děťátku nebo panence. Tím promasírujeme téměř celé tělo.  
 
Tempo kurzu zvolím tak, abyste neměli zmatky v jednotlivých hmatech, ale aby pro vás a vaše miminko byla masáž příjemná a přínosná. Během kurzu můžete miminka kojit i přebalovat, pokud by nemělo náladu na masírování, naučíte se masáž na panence.  Budeme se držet hmatů podle Jany Hašplové a vše budete mít k dispozici v připravených materiálech, abyste si doma mohli jednotlivé hmaty připomenout. Bude i prostor na otázky, společné sdílení témat a můžeme si nastínit i přínos nošení dětí v šátku.

Co sebou:
Přineste si prosím přebalovací podložku a dvě klasické čtvercové plenky, nebo šátek. Doporučujeme také pohodlné oblečení.  
 

Aroma hádanky pro děti

Přijďte si užít odpoledne se svými dětmi a zábavnou formou se dozvědět něco o aromaterapii.
Zvu vás do světa vůní a bylin, které si budete moci očichat, osahat, a využijeme i další naše smysly. Přes oblečení si vzájemně namasírujete celé tělo, a nakonec si namícháte společný olejíček, který můžete použít k masáži nebo koupele.
Mým cílem je, abyste si v tomto kurzu užili společné chvíle strávené se svými dětmi, užili jste si jeden druhého nerušeně a vědomě, protože i starší děti potřebují lásku a péči stejně jako když byly malými miminky. Prosím tedy, abyste vzali na tento kurz pouze jedno z dětí. Kurz budeme opakovat, takže příště můžete vzít zase sourozence.
Kurz je vhodný pro rodiče a děti od 3 let.

 

Aromaterapie a bylinky pro menší děti

Přijďte si užít den se svými dětmi a zábavnou formou se dozvědět něco o aromaterapii a bylinkách. Zvu vás do světa vůní a bylin, kde si společně s nejmenšími dětmi povíme něco o aromaterapii a bylinkách. Namícháte si společný olejíček, který můžete použít k masáži nebo koupele a vyrobíme bylinkovou kouli do koupele.

 

Kurzy pro těhotné:

Ucelená předporodní příprava – porod ve vlastních rukou

Aneb co mohu udělat pro to, aby byl porod nádherným a posilujícím zážitkem

Pojďme si povídat o tom, co vás čeká během posledních měsíců těhotenství, jak se připravit na přirozený porod. A také o tom, jak si užít první týdny po porodu.

Zaměříme se na:

  • Těhotenské obtíže a jak jim předcházet
  • Jak a proč vytvořit porodní přání (plán)
  •  co je dobré si vzít do porodnice, abyste ulehčili vstup miminku na svět
  •  jak předejít některým zásahům (nástřih hráze, protržení vaku blan, umělý oxytocin atd.)
  • Jak si vybrat porodnici a jak to chodí v blízkých porodnicích
  • jak poznáte, že se blíží porod, že začíná a kdy odjed do porodnice
  • mýty o porodu, polohách, epiduralu atd

 Zaměříme se také na cviky na uvolnění pánevního dna, přípravu hráze na porod, komunikaci s miminkem, dýchání a relaxaci, vizualizaci a práci s bolestí. Jak vám mohou pomoci byliny a alternativní metody tlumení bolesti (masáže, automatická kresba, vizualizace, afirmace, byliny a aromaterapie, Bachovy esence, akupresura, moxování, rebozo atd.)

 Naučíme se i jednoduché techniky jak při porodu pracovat s tělem a dechem.

S sebou doporučuji pohodlné oblečení.

 

Předporodní příprava pro páry

Individuální kurz pro páry, které chtějí těhotenství a porod prožít vědomě, napojit se na své miminko, a pomoci si během těhotenství a při porodu masážemi a alternativními metodami tlumení bolesti.

V tomto kurzu si objasníme, jak moc je důležitá podpora druhé osoby u porodu.

Jak mohou tatínci navázat vztah se svým miminkem ještě v období těhotenství a pečovat o svou ženu.

Naučím vás, jaké máme možnosti alternativních metod tlumení bolesti, jak lze být dobrou oporou pro svou ženu při porodu, a jak se na porod připravit. 
Jak si poradit s poraněním po porodu, a třeba i nalomenou psychikou maminky.

Důležitou součástí kurzu je nácvik ulevující masáže a polohování ženy, než odjedete do porodnice.
S sebou doporučuji pohodlné oblečení.

Aromaterapie a byliny v těhotenství, při porodu a v šestinedělí

Naučím vás, jaké aroma oleje a byliny lze používat během těhotenství, porodu, šestinedělí a v péči o miminko. Co vám může pomoci a čemu je lépe se vyhnout. Jakými bylinkami a doplňky můžete připravit tělo na porod, jak si vzít z přírodních prostředků dostatečný přísun železa, hořčíku atd.  Jak a z čeho si udělat vaginální napářku, čím masírovat hráz a jak masáže a aromaterapie pomáhají při porodu. Jak si poradit s poraněním po porodu a třeba i nalomenou psychikou maminky. Čím opečovávat miminko a jaká kosmetika je vhodná v prvních dnech narození…

Všechny zkušenosti jsem nasbírala během svých těhotenství a porodů a také během mé dlouholeté praxe masérky a duly.

 

 

 

Kurzy a workshopy si můžete objednat i do vašeho Mateřského nebo Rodinného centra (na ceně se domluvíme). Mohu kurz uspořádat i ve škole pro děti, školním kroužku nebo v dětském klubu a samozřejmě i u vás doma...meze si nekladu:)

Masáže dětí a kojenců provádím po domluvě i u Vás doma.

Těším se na Vás...

TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S VÁMI!